Nauka pisania CV do pracy

Każdy, kto w dzisiejszych czasach świadomie lub też zupełnie przypadkowo, stanął przed koniecznością poszukiwania nowego stanowiska pracy, powinien wiedzieć, jak napisać cv do pracy?

Dawniej mówiono na to życiorys i chociaż do CV jest on bardzo podobny, to jednak zasadniczo różni się układem tekstu, konstrukcją oraz informacjami, które ma przekazywać. CV to nasza wizytówka, nie bez powodu skonstruowana według jasno określonych i niezmiennych zasad. Chodzi przede wszystkim o czytelność samego dokumentu. Aby wiedzieć, jak napisać cv do pracy, dobrze jest uświadomić sobie fakt, że osoba, która będzie przeglądała nasze Curriculum vitae takich arcydzieł do weryfikacji będzie miała kilkanaście, jeśli nie kilkaset. A przecież każdy kandydat będzie starał się napisać cv w taki sposób, aby przykuć uwagę rekrutera.

Najprościej wykorzystać szablony, lub nawet kreatory cv, które znaleźć można w internecie. W banalnie prosty sposób szybko, a przede wszystkim poprawnie i zupełnie atrakcyjnie możemy za ich pomocą napisać cv do pracy. Oczywiście nie przesadzajmy z oprawą graficzną naszego dzieła. Nadrzędną rolą tego dokumentu jest zwięzłe przekazanie informacji o naszej karierze zawodowej, wykształceniu, miejscu zamieszkania, wieku. Nie możemy zapomnieć o podaniu numeru telefonu i adresu mailowego. Wszystkie te elementy właściwie rozmieści za nas kreator cv.

Jeśli wiemy, jak napisać cv do pracy, możemy zrobić to sami. Musimy wtedy zdecydować, w jaki sposób rozmieścić informacje o sobie na stronie. Warto wiedzieć, jakimi prawami rządzi się konstrukcja CV. Aby urozmaicić nasz dokument, nie zapomnijmy o zdjęciu. I lepiej żeby nie była to fotka z głębokiego melanżu. Pamiętajmy że musimy przedstawić swoją osobę przyszłemu pracodawcy w jak najbardziej korzystnym świetle. Nagi tors, czy głęboki dekolt nie będą na miejscu, o ile nie aplikujemy na stanowisko na instruktora fitness, czy modelki

Dobre cv to takie, które zapadnie w pamięć właściwej osobie. Niektóry starają się osiągnąć ten cel drukując dokument na papierze innym, niż ten który spotykamy najczęściej. Trafiają się więc cv na papierze kredowym, satynowym, nawet na tekturze i kartonie z podpalonymi bokami, co sprawia że całość przypomina mapę piratów. Kolory papieru również bywają różne i nierzadko pojawiają się odcienie różu. O ile nie jest to w jakiś sposób powiązane ze stanowiskiem, na który twórca tak oryginalnego cv aplikuje, zazwyczaj tego rodzaju wynalazki lądują w koszu jeszcze zanim rekruter zapozna się z ich treścią. Aby trud naszej pracy nie poszedł na marne, warto wiedzieć jak napisać cv do pracy.

Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia długości samego dokumentu. Raczej nikt nie będzie miał czasu, ani również ochoty, czytać więcej niż jednej, najwyżej dwóch stron formatu A4 zapisanych znormalizowanym maszynopisem, czyli zwykle Timesem 12pkt. Podobnie odpowiednie formatowanie tekstu, wcięcia i wyróżnienia wpływają pozytywnie na ocenę schludności naszego dokumentu. Jeśli zdecydowaliśmy się zrobić to sami, dowiedzmy się jak napisać cv do pracy.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDobre CV.
Następny artykułZmiana pracy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here