McDonalds i oferty pracy

0
6762

Czy praca w Mc Donalds jest dobra? Ile będzie osób, tyle na pewno będzie odpowiedzi. Prawda jest taka, że jest to zależne od tego co kto oczekuje. Jedne osoby nie są w żadnym wypadku stworzone do gastronomii. I nie chodzi tutaj tylko o to, że trzeba nauczyć się smażyć burgery lub frytki.

Po prostu praca w gastronomii nie jest dla nich szczytem marzeń. Są z kolei osoby, które może i w gastronomii chciałyby pracować, ale jakoś z Mc Donalds mają złe skojarzenia. Są również osoby, które bardzo często twierdzą, że żadnej pracy się nie boją i jak będzie potrzeba, to nawet w takiej restauracji będą pracować. Taka jest prawda, że wszystko zależy od samego pracownika oraz od tego, jakie ma się nastawienie do takiej pracy. Bo praca w gastronomii, niezależnie czy będzie to praca w Mc Donalds, czy też w innej restauracji łatwa nie będzie. Taka jest już specyfika w tej branży.

Po pierwsze gorąco na kuchni, nawet w środku lata, kiedy ciężko się oddycha. Po drugie zapachy, które nie zawsze polubią się z naszymi zmysłami węchu. Duża część pracy na nogach. Kto nie jest przyzwyczajony do ruchu, ten na pewno będzie miał problemy z tym, aby przez tak długi czas stać na nogach przy garnkach lub też na zmywaku. A co tu dopiero mówić, jeżeli idzie się na salę podawać różnego rodzaju dania klientom lub najzwyczajniej po nich posprzątać.

Praca w Mc donalds i ogólnie w gastronomii łatwa nie będzie, ale może dać nam prawdziwy ogrom satysfakcji. Część pracowników ma umowy o pracę, na pełen etat, część ma ten etat niepełny. Są również ludzie, którzy wolą mieć umowę zlecenie lub też sama restauracja wychodzi z taką propozycją (jeszcze przed podpisaniem stosownych dokumentów), że owszem praca będzie, ale tylko na takiej umowie zlecenie. Pracownik lub kandydat starający się o pracę ma do wyboru – brać lub też szukać dalej. Opinie o pracy w Mc Donalds są naprawdę najróżniejsze. Ci co nie mogli wytrzymać warunków pracy w takich lokalach restauracyjnych na pewno nie będą się o nich dobrze wypowiadać.

Są z kolei ludzie, którzy zaczynali pracę w tej restauracji na poziomie osoby obsługującej burgery,a obecnie znajdują się na bardzo wysokich stanowiskach kierowniczych z niemałą pensją na koncie raz w miesiącu. Trzeba przyznać, że Mc Donalds jako znana sieć restauracji nie tylko w Polsce, ale również w wielu innych zakątkach świata dba o to, aby wypłatę pracownicy zawsze mieli na koncie w z góry określonym czasie. W wielu lokalach prywatnych obsługa nie zawsze może liczyć na takie dobre traktowanie.

Pomimo tego, że jest trudno czasem podczas wykonywania swoich obowiązków w takiej restauracji należy się więc cieszyć, że pieniądze jednak zawsze są na czas na koncie. A jeżeli komuś taka praca nie będzie się podobać, to zawsze ma szansę na to, aby z niej zrezygnować. W końcu nikt na siłę nikogo nie będzie trzymał w takim miejscu. Ogłoszeń o pracę jest naprawdę mnóstwo, dlatego zawsze ktoś znajdzie dla siebie odpowiednie zatrudnienie, jeżeli tylko będzie się mocno starał. Niezależnie od tego czy w gastronomii, czy też w innej branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here