Trzy powody, dlaczego warto mieszkać w centrum Wrocławia

Wrocław to jedno z najpiękniejszych polskich miast, położonych nad Odrą. Według Globalization and World Cities Research Network jego zasięg oddziaływania w sektorze kultury, ekonomii oraz polityki ma charakter globalny. Przez ostatnie lata Wrocław zdobywał wyróżnienia w konkursie „Najlepsze miasto do życia”. Metropolia zalicza jest również do inteligentnych miejskich przestrzeni. Warto wiedzieć, co sprawia, że tyle osób decyduje się na zakup domu we Wrocławiu.

Atrakcyjne oferty firm deweloperskich

Nowe mieszkania we Wrocławiu powstają nieustannie, ich liczba ciągle rośnie. W ostatnim czasie zrealizowano ponad 172 inwestycje. Nieruchomości często wzbogacone są dodatkowymi przestrzeniami komfortu w postaci tarasów oraz balkonów. Ceny nowych lokali wahają się od 3875 do 19611 zł za metr kwadratowy. Klienci firm deweloperskich natrafić  mogą także na oferty promocyjne. Mieszkania te ulokowane są w pobliżu instytucji kultury, urzędów, placówek oświatowych oraz jednostek akademickich.

Wyspa Piasek

Sandinsel położona jest w obrębie rejonu wrocławskiego starego miasta. Znajduje się tu wiele historycznych budowli, wśród których warto wskazać kościół Najświętszej Marii Panny. Wyspa Piasek określona jest często jako oaza spokoju. Z Bulwaru Włostowica rozciąga się piękny widok na Ostrów Tumski. Sandinsel połączona jest miejską przestrzenią kilkoma mostami. Mieszkańcy Wrocławia często przyjeżdżają w to miejsce, by zrelaksować się w otoczeniu natury. Przed II wojną światową wyspa otoczona była zabytkowymi kamienicami, które zostały jednak zniszczone przez okupantów.

Dobre połączenie

Wrocław to jedno z miast o najlepiej rozwiniętej komunikacji. Dojazd na tereny położone na obrzeżach metropolii nie zajmuje wiele czasu. Mieszkańcy stolicy województwa dolnośląskiego mogą korzystać z autobusów oraz tramwajów. Publiczna komunikacja  dostępna jest także w godzinach wieczornych.

Mieszkanie w centrum Wrocławia to doskonałe rozwiązanie dla osób, które lubią kontakt z naturą oraz instytucjami kulturalnymi. Metropolia jest niezwykle atrakcyjnym miejscem dla studentów, jak i pracujących osób. Warto zatem rozważyć zakup nieruchomości w stolicy województwa dolnośląskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here