Jak aplikować o pracę?

Kiedy już znaleźliśmy interesującą nas ofertę, sprawdziliśmy jej rzetelność i jesteśmy przekonani, że to posada idealna dla nas, pozostaje nam odpowiedź na pytanie, jak aplikować o pracę?

Sytuacja, w której zmuszeni jesteśmy do znalezienia nowej pracy, dla nikogo nie jest zbyt komfortowa. Mamy świadomość upływającego czasu i ubywających wraz z nim oszczędności lub co gorsze, piętrzących się zaległości finansowych. Z drugiej strony, jeśli nawet mamy jakąś posadę, ale szukaliśmy czegoś lepszego, atrakcyjniejszego finansowo czy bardziej odpowiadającego naszym zainteresowaniom albo miejscu zamieszkania, i nagle znaleźliśmy ofertę tej wymarzonej przez nas pracy, chcemy aby nasza odpowiedź na nią zagwarantowała nam sukces. Zatem w jaki sposób skutecznie aplikować o pracę?

Przy udzielaniu odpowiedzi na to pytanie, należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na fakt, skąd dowiedzieliśmy się o wakacie? Jeśli za pomocą gazety, odpowiadamy przez redakcję. Sugestia o tym, jak aplikować o pracę, może być zawarta również w samym ogłoszeniu na przykład w postaci linka do strony, na której wypełnić będziemy musieli formularz rejestracyjny. Zwykle ten sposób aplikacji o pracę wiąże się z udzieleniem zgody na przetwarzanie naszych danych osobowych oraz wyrażeniem akceptacji na inne, podobne czynności. Warto dokładnie przeczytać informacje zawarte w tego typu formularzach. Oczywiście w przypadku rzetelnego pracodawcy nie mamy czego się obawiać, bowiem i tak przecież w momencie podjęcia zatrudnienia, dobrowolnie udostępnilibyśmy nasze dane. Jeśli jednak uczciwość przyszłego szefostwa budzi nasze wątpliwości, lepiej od razu poszukać innej oferty.

W większości przypadków ta lub inna forma aplikacji o pracę wymaga przesłania dokumentów, w których zawarte będą informacje o naszym wykształceniu, dotychczasowej karierze, zainteresowaniach, wieku, adresie oraz danych kontaktowych. Spójnie łączy je wszystkie Curriculum vitae, czyli powszechnie wszystkim znane CV. Warto wiedzieć, jak napisać cv do pracy. Wiedza ta z pewnością przyda się nam na różnych etapach naszej kariery, a informacje te są powszechnie w sieci dostępne. Naturalnie napisania CV wypadałoby dokonać na samym początku poszukiwań nowego pracy. W innym przypadku może okazać się, że będziemy musieli dokument ten tworzyć na szybko, żeby móc błyskawicznie aplikować o pracę.

Powszechną formą odpowiedzi na ogłoszenia o pracę, jest przesłanie aplikacji drogą mailową. W takim przypadku warto być w stu procentach pewnym, na jaki adres mailowy aplikować o pracę. Czasami adres rekrutacyjny jest inny niż ten, spod którego wysłano anons. Upewnijmy również, że nie popełniliśmy literówek w adresie naszej wiadomości. W jej załączniku wypada od razu wysłać swoje CV, aby skrócić czas potrzebny na rozpatrzenie naszej kandydatury. Nierzadko przyszły pracodawca wymaga również przesłania listy motywującego, czyli dokumentu, w którym językiem pisanym zwięźle przekonamy przyszłe szefostwo do naszej osoby. Podobnie jak CV, sposoby pisania listów motywacyjnych dostępne są internecie. Oba te dokumenty wykorzystywane się przy aplikacji o pracę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here