Polubienie pracy..

Praca jest nieodzownym elementem życia prawie każdego człowieka. Spędzamy w niej większą część swojego życia. Niestety jest wiele osób, które nie lubią swojej pracy, statystyki mówią, że około 70 % ludzi deklaruje, iż pracuje bo musi. A przecież praca to nie tylko możliwość utrzymania swojej płynności finansowej, ale i również rozwój. Czy warto w takim razie porzucać, zwalniać swoje stanowisko pracy? Myślę, iż zanim podejmiemy tak radykalne środki, można pomyśleć, jak polubić swoją pracę.
Po pierwsze: zmień nastawienie. Ciągłe narzekanie nic nie zmieni. Spróbuj choć raz spojrzeć łaskawszym okiem, na to co cię otacza. Mówi się, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Dlaczego jednemu coś się podoba, a drugiemu to samo może wręcz przeszkadzać? To jest akurat pytanie retoryczne, jednak warto się nad tym głębiej zastanowić i poszukać przyczyny najpierw w sobie, a dopiero później w otoczeniu. Jeśli coś cię trapi, nie podoba ci się, nie narzekaj na to, tylko próbuj to zmienić. Udaj się do przełożonego, porozmawiaj, często bywa tak, że właśnie przełożony nie ma pojęcia o jakimś problemie, który w rzeczywistości można łatwo rozwiązać. Komunikacja jest podstawą, może ona pomóc rozwiązać wiele wątpliwości.
Zmienić nastawienie pomoże poszukanie dobrych stron twojej pracy. Każda praca ma jakieś zalety, nie pozwól, by złe nastawienie je przysłoniło.
Po drugie: sprecyzuj swój cel. Nie każdy pracuje dla jakiejś określonej, wyższej idei. Nie oszukujmy się, że część osób pracuje z pobudek finansowych. Jednakże nawet pomimo tego, można mieć jakiś cel, związany właśnie z tym. Określenie go, może pomóc w codziennym pokonaniu trudności, związanej z przetrwaniem w pracy.
Po trzecie: pamiętaj, że to ty jesteś kreatorem swojej rzeczywistości. Staraj się rozwijać, doszkalać, stawiaj przed sobą nowe cele. Brak rozwoju może być frustrujący, ponadto to, że się rozwijasz, daje ci wiele nowych możliwości. Możesz nauczyć się nowych rzeczy, nabyć nowe umiejętności i może to być zauważone przez przełożonych.
Po czwarte: wpływaj na otoczenie zewnętrzne. Nie mamy zbytnio wpływu na zmianę współpracowników, jednakże możemy zmieniać najbliższe otoczenie, stanowisko pracy. Spróbuj słuchać muzyki, audiobooków (w zależności, jaki masz charakter pracy), przynieś do pracy zdjęcie dzieci, przygotuj pyszną przekąskę. Możliwości jest wiele. Rób wszystko, by umilić sobie dzień pracy.
Po piąte: rób to co lubisz. Może to brzmi banalnie, jednakże jakie to prawdziwe. Rynek pracy może nie jest nasycony wieloma ofertami, wymarzonej pracy, jednak problem tkwi w tym, że my sami nie wiemy, czego oczekujemy od życia. Ciągłe narzekanie niektórzy wpisali jako sposób na życie.
Praca jest nam potrzebna, jest to niezaprzeczalny fakt. To, jak polubić swoją pracę, zależy wyłącznie od nas samych. My jesteśmy kreatorami swojego życia i od nas samych bardzo dużo zależy. Nie bójmy się walczyć o swoje. Praca nie jest miejscem, które musimy kochać, jednakże spędzamy w niej bardzo dużo czasu, dlatego walka o polepszenie jej jakości jest tego warta.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZmiana pracy
Następny artykułPraca po prawie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here