Szukanie pracy.

Mam wrażenie, że gdy mamy pracę, to tak naprawdę jej nie doceniamy. W sumie to chyba mamy tak prawie ze wszystkim, taka nasza domena. Wracając do samej pracy. Jest ona czymś, co każdy z nas potrzebuje. Dzięki pracy zaspokajamy nasze potrzeby finansowe, społeczne, możemy się rozwijać etc. I właśnie, Nie doceniamy jej, bo gdy zajmujemy jakieś stanowisko pracy, to zazwyczaj widzimy same jej minusy. bo ponarzekać dobrze jest. Ponarzekać, jak się ma to stanowisko. Gorzej, jak tracimy pracę. Koszmar. Niestety z dnia na dzień nasza płynność finansowa może legnąć w gruzach, a i we własnych oczach stajemy się nieudacznikami. Też macie takie poczucie, że osoba bezrobotna, często jest właśnie wykluczana społecznie? Fajnie jest ponarzekać sobie, kiedy mamy zapewniony etat, co innego, gdy nie mamy na co narzekać. Wtedy nawet to, że możemy spędzić tyle czasu w domu nie ma znaczenia. Na urlopie wypoczynkowym dni uciekają, jak szalone, na bezrobociu każdy dzień jest męką. Ja długo w takim stanie nie potrafię funkcjonować, dlatego warto szukać pracy, by w nim nie tkwić.
To, jak znaleźć pracę, zależy wyłącznie od nas, naszego nastawienia i determinacji. Jest wiele opcji, możliwości, które mogą w większym lub mniejszym stopniu pomóc nam znaleźć pracę.
1. Urząd pracy. Jest to opcja dla osób, które przede wszystkim mają prawo do zasiłku (aby go otrzymać trzeba spełnić kilka kryteriów, nie otrzymają go na pewno osoby, które wcześniej nie pracowały). Oczywiście do zarejestrowania się w urzędzie pracy mają prawo wszyscy, którzy poszukują pracę. Tylko, jak dla mnie jest to zbyt uciążliwe wydłużenie drogi, gdyż urząd działa jako „pośrednik” między osobą bezrobotną, a pracodawcą. Poza tym, jak w każdym urzędzie, czeka nas męcząca biurokracja, wypełnianie wielu druków, analizowanie naszej osoby etc. Oczywiście warto się zarejestrować jako osoba bezrobotna, gdyż urząd czasem ma do zaoferowania ciekawe staże, bezpłatne kursy, które pomogą nam zdobyć dodatkowe umiejętności. Przede wszystkim zostajemy też objęci ochroną ubezpieczenia zdrowotnego.
2. Szukamy na „własną rękę”. Tak zazwyczaj właśnie szukamy pracy. Tylko tu również jest wiele opcji i form takiego poszukiwania. Oferty pracy możemy znaleźć w gazetach, na portalach internetowych. Warto zalogować się do takich właśnie portali, gdyż rzeczywiście tam jest najwięcej możliwości. Możemy również wydrukować swoje cv i pozanosić je w różne miejsca. Jest to na pewno opcja dla bardziej odważnych osób. jednakże, jeśli naprawdę zależy nam na pracy, nie możemy zachowywać się infantylnie. Nikt nie przyjdzie do naszego domu z gotową ofertą. Szukanie pracy jest niezwykle ciężkim zajęciem, zwłaszcza jeśli naprawdę chcemy, jak najszybciej ją znaleźć. Nasze cv warto zanosić również do tych firm, gdzie nawet nie ma akurat zapotrzebowania na jakieś stanowisko. Dziś może nie być oferty, a jutro tak i twoje cv może być pierwszym w kolejce do przejrzenia przez rekruterów.
Szukanie pracy nie należy do najłatwiejszych. Musimy uzbroić się w cierpliwość i przede wszystkim pokorę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here