Rodzaje etykiet na butelki

Własnoręcznie przygotowany alkohol to znacznie lepszy prezent niżeli nawet najlepsze czy najdroższe wino ze sklepu. Jeżeli więc chcesz podarować taki trunek bliskiej ci osobie, pamiętaj o jeszcze jednej rzeczy – o tym, by pięknie go opakować, czyli umieścić na nim etykiety na butelki, koniecznie spersonalizowane.

Etykiety przeznaczone do ozdabiania butelek piwa

W przypadku piwa etykieta ma olbrzymie znaczenie. Popularne browary stworzyły z niej swój element wizerunkowy, dzięki któremu każdy jest w stanie rozpoznać ich produkt czy nawet… kupić go wyłącznie z uwagi na przepiękne opakowanie. Z najciekawszych etykiet słyną niemieckie browary. Na ich butlach bardzo często goszczą rubaszni mnisi i otyli zakonnicy, nawiązujący do tradycji ważenia piwa w klasztorach.

Oczywiście twoja etykieta nie musi wcale przedstawiać księży z dużym brzuchem. Zadbaj jednak o to, by była oryginalna i nieco humorystyczna, aby każdy od razu uśmiechnął się na jej widok.

Etykiety przeznaczone do ozdabiania domowych nalewek

O ile jednak domowe piwa nie są aż tak często zdobione etykietami, w przypadku nalewek należy koniecznie o nie zadbać. Jeżeli więc sam ważysz takie trunki w domu, najlepiej od razu zaopatrz się w większą ilość dopasowanych etykiet, umieszczając na nich nazwy poszczególnych alkoholi.

Dzięki samodzielnie zaprojektowanym etykietom na butelki twoje nalewki nabiorą jeszcze większej wartości. Będą zachwycać już nie tylko swoim smakiem, ale także i wyglądem. Gdy już w ten sposób spersonalizujesz naczynia, staną się one fantastycznym uzupełnieniem domowego barku, a nawet oryginalną ozdobą całego domu. Możesz też podarować je bliskim.

Etykiety przeznaczone do ozdabiania butelek wina

W przypadku projektowania etykiet na wino sprawa wydaje się banalnie prosta. Jeśli zdarza ci się kupować takie trunki, na pewno kojarzysz, że zwykle pojawia się na nich wizerunek świeżych winogron bądź krajobrazów, a wszystkie grafiki utrzymane są w kolorystyce czarnej, bordowej lub ciemnozielonej.

Nikt nie każe ci jednak podążać za tymi schematycznymi rozwiązaniami. Jeżeli chcesz, by twoje etykiety na butelki wina naprawdę czymś się wyróżniły, postaw na zupełnie inne połączenia kolorystyczne – baw się projektowaniem i czerp z niego czystą radość.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Eticod.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here