rejestrator

Zarobki pracowników służby zdrowia jest to bardzo rozległy temat. Od wielu lat pojawia się on względem wszelkiego rodzaju dyskusji. Często stawiane są pytania dotyczące tego, dlaczego ich wynagrodzenie nie jest wyższe, skoro na to zasługują. Dzisiaj przekonamy się jak wyglądają zarobki rejestratora medycznego oraz ile jest w stanie zarobić w prywatnej przychodni.

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-rejestrator-medyczny/ 

Jak wyglądają zarobki rejestratora medycznego?

Obecnie taki zawód jest bardzo odpowiedzialnym stanowiskiem. Do zadań pracowników kliniki opieki zdrowotnej należą przede wszystkim: 

  • obsługa pacjentów, 
  • nawiązywanie kontaktów z osobami, które odwiedzają przychodnie, 
  • udzielanie podstawowych informacji dotyczących funkcjonowania placówki oraz zakresu wykonywania usług medycznych, 
  • prowadzenie dokumentacji medycznej pacjentów. 

Dodatkowa do zadań pracowników rejestracji należy zaliczyć: 

  • przygotowanie okresowych zestawień, 
  • raportów,
  • sprawozdań,
  • weryfikacji aktualności ubezpieczeń. 

Niestety zarobki pracowników takich placówek zazwyczaj nie są tak wielkie jak odpowiedzialność, która na nich spoczywa. Średnie wynagrodzenie na takim stanowisku w naszym kraju wynosi 2367 zł brutto. Nie jest to kwota, która pozwoli nam na godziwe życie, stąd częstym Problemem są zwolnienia pracowników oraz rotacja na tym miejscu pracy. Każdy szuka pracy, która pozwoli mu na godziwe życie oraz spełnienie swoich potrzeb. 

Ile jest w stanie zarobić rejestratorka medyczna w przychodni prywatnej?

Zarobki takiej osoby uwarunkowane są kilkoma czynnikami. Głównym jest kapitał oraz wielkość placówki, w której taka osoba jest zatrudniona. Na wynagrodzenie składają się też czynniki takie jak wykształcenie, a także doświadczenie zawodowe. Nie jest tajemnicą to, że prywatne gabinety oferują wyższe stawki, niż państwowe przychodnie. Całkowity przedział zarobków na takim stanowisku waha się w granicach 2770 – 2845 zł. Są też osoby, które zarabiają poniżej lub powyżej dolnej granicy.

Zobacz też: http://www.biznesdolnoslaski.pl/jak-wyglada-praca-strazaka/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zostać szewcem?
Następny artykułCzytnik ebook dla Ciebie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here