Dochodzenie odszkodowań

Dochodzenie odszkodowań to żmudny proces, który nie musi gwarantować nam odniesienia sukcesu. Nasze szanse rosną jednak, gdy będziemy mieć stosowne wsparcie. Takie świadczą chociażby kancelarie prawne. Co powinniśmy wiedzieć na ten temat?

Dochodzenie odszkodowań – jak wygląda droga prawna?

Już w trakcie procesu karnego poszkodowanemu przysługuje prawo do odszkodowania. Prowadzący sprawę sędzia musi bowiem uwzględnić w trakcie procesu interesy osoby pokrzywdzonej. Dlatego sąd w trakcie procesu może orzec winę poszkodowanego i zobowiązać go do naprawienia szkody. W tym miejscu warto nadmienić, że w polskim prawie wyróżnia się zarówno odszkodowanie, jak i zadośćuczynienie. Ten pierwszy termin dotyczy strat materialnych, które można przeliczyć na pieniądze. Zadośćuczynienie natomiast jest rekompensatą krzywd, których nie da się przeliczyć na pieniądze. Dotyczy to chociażby kwestii zdrowotnych. Musimy też liczyć się z tym, że w trakcie procesu karnego możemy nie uzyskać żądanej przez nas kwoty. Wówczas pozostaje nam kontynuowanie batalii na drodze cywilnoprawnej. Musimy jednak liczyć się z tym, że od złożenia wniosku do wydania wyroku upłyną długie miesiące.

Dochodzenie odszkodowań – gdzie szukać wsparcia?

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że czas oczekiwania na wniesienie sprawy na wokandę wynosi nawet pół roku od złożenia wniosku. Drugie tyle będzie przynajmniej trwał sam proces. Przez cały ten czas będziemy jednak ponosili koszty. Opłata od pozwu wynosi pięć procent wartości przedmiotu sporu, do tego musimy uwzględnić koszty pracy biegłych sądowych oraz opłatę skarbową od pełnomocnictwa. Zwycięstwo w takim procesie zwolni nas od kosztów procesowych. Nie będziemy musieli także opłacać pełnomocnika strony przeciwnej. Jeśli sąd nie przyzna nam racji, wówczas będziemy musieli pokryć także te koszty. Jak widać, dochodzenie odszkodowań na drodze sądowej nie jest łatwym zadaniem. Dlatego dobrze jest mieć kogoś, kto pokieruje nas i wskaże najlepsze rozwiązania. Taką rolę pełnią właśnie kancelarie prawne. Znajdziemy je w sieci. Wystarczy, że klikniesz w ten link https://www.kancelaria-ciesielski.pl/dla-klientow-indywidualnych/. Prawnicy nie tylko doskonale znają prawo, ale mają także duże doświadczenie w dochodzeniu odszkodowań. Współpracując z kancelarią nie tylko zyskujemy spokój, ale mamy także większe szanse na zwycięstwo. Nie ma więc sensu działać na własną rękę. Pomoc znajdziemy w swoim najbliższym otoczeniu. Nie bójmy więc się po nią sięgnąć. Razem jesteśmy bowiem w stanie uzyskać należne nam odszkodowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here