native speaker
Fot. Pexels.com

Nauka nowego języka obcego z pewnością niesie za sobą wiele korzyści. Niestety jest to proces czasochłonny i wymagający od nas ogromnych pokładów systematyczności. Nic dziwnego więc, że chcielibyśmy zdobyć te umiejętności w możliwie najefektywniejszy sposób. Jedną z form zajęć, które mogą przynieść najlepsze rezultaty są lekcje, które poprowadzi native speaker.

Przeczytaj też: https://www.dolcan.pl/nauka-jezykow-zajecia-z-native-speakerem/

Kim jest native speaker?

Określenie native speaker wywodzi się z języka angielskiego i oznacza osobę, dla której język jakiego chcemy się nauczyć jest mową ojczystą. W kontekście zajęć z języków obcych mówimy więc o osobie, która włada językiem tak płynnie jak tylko się da i posiada również kompetencje z zakresu przekazywania wiedzy.

Jakie są korzyści zajęć z native speakerem?

Atrakcyjność tego rodzaju zajęć wynika przede wszystkim z umożliwienia uczestniczącym w zajęciach faktycznej rozmowy z osobą z zagranicy. Dzięki temu możemy ubogacić nasze słownictwo, zwrócić uwagę na poprawną wymowę zdań oraz zdobyć pewność siebie. W końcu wiele osób chociaż radzi sobie na zajęciach, odczuwa ogromny stres podczas rozmowy z obcokrajowcem. Zajęcia z osobą z zagranicy stanowią również doskonałe urozmaicenie procesu nauki. Jest to doskonała sposobność do dowiedzenia się więcej o kulturze danego kraju i obowiązujących tam zwyczajach.

Co więcej, język obcy prezentowany w podręcznikach różni się od tego używanego przez jego rdzennych użytkowników na co dzień. Rozmowa z obcokrajowcem jest więc doskonałą okazją do przyswojenia sobie bardziej potocznych sformułowań. Pomoże to zaoszczędzić nam niezręcznych momentów podczas wizyty w obcym kraju.

Jak wyglądają warsztaty z udziałem lektora z zagranicy?

Jako, że zadaniem uczącego native speakera jest przede wszystkim zadbanie o płynność wymowy jego uczniów, tego rodzaju zajęcia mają przede wszystkim formę konwersacji. Prowadzenie dialogu jest zdecydowanie najefektywniejszą formą poprawienia swoich zdolności mówienia w języku obcych.

Osoby, które są nieśmiałe nie powinny się jednak martwić, lektorzy z zagranicy zdają sobie sprawę z tego rodzaju trudności. Poświęcają więc mnóstwo wysiłku w uczeniu się jak sobie radzić z przełamywaniem lodów i umileniem zajęć dla każdego.

Zobacz też: http://www.biznesdolnoslaski.pl/dlaczego-warto-inwestowac-w-kursy-internetowe/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here