Jak ułożyć scenariusze szkoleń, aby pracownicy byli bardziej w nie zaangażowani?

Każdy pracownik i przedsiębiorca wie, jak trudno przebrnąć przez jakiekolwiek firmowe szkolenie. Często okazuje się, że nie jest to okazja do poszerzenia horyzontów i zwiększenia kwalifikacji pracowników, ale po prostu zmarnowany czas, podczas którego większość zgromadzonych osób po prostu się nudzi. Doradzamy, w jaki sposób zorganizować szkolenie pracownicze tak, aby każda z osób wyszła z niego z nowym bagażem doświadczeń i przydatną wiedzą.

Co zrobić, aby zaciekawić jak największą liczbę pracowników?

Osobami najbardziej pożądanymi są członkowie pokolenia tak zwanych milenialsów, których naturalnym środowiskiem jest Internet oraz gry komputerowe. Wiele przedsiębiorstw nauczyło się inteligentnie wykorzystywać ten fakt, co umożliwiła coraz bardziej popularna gamifikacja. Ma ona na celu stosowanie mechanizmów takich jak: rywalizacja, rozwój, odznaczenia, czy współpraca. Warto więc, podczas tworzenia scenariuszy szkoleń, wziąć pod uwagę właśnie tę metodę marketingową. Nie tylko pozwoli to na podniesienie kwalifikacji pracowników, ale również na stworzenie przedsiębiorcy bardzo pozytywnego wizerunku, o którym inni będą po prostu długo pamiętać. Dużą zaletą gamifikacji jest także to, że pozwala ona na znaczne obniżenie kosztów organizacji tradycyjnego szkolenia pracowniczego.

Jak zorganizować szkolenie, które zaangażuje pracowników?

Faktem jest, że pracownicy po prostu nie lubią typowych, mało oryginalnych szkoleń firmowych. Bardzo często są one okazją jedynie do odpoczynku i beztroskiego spędzenia czasu. Wiadomo jednak, że nie takie są cele wspomnianych szkoleń. Gamifikacja jest znakomitym sposobem, aby pracodawca mógł nie tylko urozmaicić pracownikom wolne chwile, ale również nauczyć ich wielu praktycznych rzeczy. Dobrym rozwiązaniem będzie chociażby stworzenie specjalnej, indywidualnej i profesjonalnej aplikacji, czy platformy edukacyjnej, z której korzystać będzie można nawet w domu. Dzięki temu możliwa będzie organizacja szkolenia za pośrednictwem Internetu. Po jego odbyciu każdy z pracowników będzie musiał wykonać określone zadania, bazujące na grze komputerowej. Nie tylko poprawi to jego samopoczucie, ale z pewnością podniesie również poziom wiedzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here