Nitonakrętki - jak je wybrać?

Gdy ostatnio zdecydowaliście się zrobić zakupy produktów z tej branży byliście bardzo niezadowoleni? Wszystko dlatego, że postawiliście po prostu na nie do końca odpowiednie akcesoria? W takim razie zachęcamy do zostania z nami. Jakie nitonakrętki są dostępne w sklepach stacjonarnych albo internetowych z tym asortymentem? Gdzie takie elementy łączące są najczęściej wykorzystywane? Te wszystkie zagadnienia poruszymy w poniższym artykule.

Jakie wyróżniamy nitonakrętki?

Co to jest nitonakrętka? Najprościej rzecz ujmując, to po prostu rodzaj tulejki, która posiada gwintowaną wewnętrznie część. Nie bez powodu o tym wspominamy. Na skutek tego możliwe jest bowiem szybkie i sprawne łączenie cienkościennych elementów, mogą to być między innymi cienkie blachy, gdzie nie ma szansy, aby zrealizować odpowiednie nagwintowanie otworu. Nitonakrętki składają się z części gwintowanej, kołnierza, a także części niegwintowanej cienkościennej.

Jakie są rodzaje elementów tego typu? Nitonakrętki różnią się między sobą na przykład zastosowanym materiałem do produkcji. Nitonakrętki przelotowe cylindryczne radełkowane z kołnierzem stożkowym, które są bardzo popularnymi produktami firmy Stalmut, zostały wykonane przy użyciu między innymi stali nierdzewnej A2 (INOX). Takie elementy charakteryzują się bardzo dobrą odpornością na korozję. Poza tym są eleganckie, żarowytrzymałe i proste w aspekcie obróbki. Warto wspomnieć, że nitonakrętki przelotowe cylindryczne radełkowane z kołnierzem stożkowym są także realizowane ze stali węglowej. Powłoka tych elementów jest dodatkowo zabezpieczona ocynkiem galwanicznym. Na rynku można również spotkać nitonakrętki zrealizowane przy użyciu aluminium. Fachowcy doceniają, że takie elementy są bardzo proste w montażu – ze względu na swoją elastyczność. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić również elementy kwasoodporne.

Czym jeszcze różnią się produkowane nitonakrętki? Elementy z tej kategorii wyodrębnia się również uwzględniając rozmiar. Ten parametr jest definiowany za pomocą skali (od M3 do M12). Opisywane wcześniej nitonakrętki przelotowe cylindryczne radełkowane z kołnierzem stożkowym, w zależności od zastosowanego materiału, pracują w zakresie M4 – M8 lub M4 – M10.

Gdzie mogą być stosowane?

Nitonakrętki są bardzo uniwersalne. Mogą być stosowane na przykład w budownictwie oraz w branży przemysłowej. Świetnie sprawdzają się w rozmaitych pracach remontowych. Nic więc dziwnego, że są stosowane przez amatorów, a także przez zawodowców.

Zobacz aktualną ofertę – nitonakrętki od Stalmut.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here